niedziela, 13 marca 2011

Cudowronek szuka żony

Speedy w tajemnicy robił laurkę dla taty.
- Co rysujesz? - spytałam konspiracyjnym szeptem.
Speedy pokazał na wyczarowane przez siebie zwierzaki.
- To jest wąż wodny, to orzeł bielik, a to słoń... Ten z krótkimi uszami.
- Indyjski?- nie miałam co do tego pewności.
- Sprawdźmy to w Internecie, on wie takie rzeczy - zarządził Speedy.

Po komisyjnym googlowaniu uznaliśmy, że słoń z krótkimi uszami mieszka w Azji w przeciwieństwie do swojego długouchego afrykańskiego krewniaka.
- Jeszcze narysuję żółwia lądowego, papugę i cudowronka. - zadeklarował Speedy. Wspomnienie tego ostatniego spowodowało, że Speedy poderwał się z podłogi i wykonał serię szalonych wygibasów.
- Tak cudowronek wabi partnerkę, żeby się z nim ożeniła. - wyjaśnił i powrócił do rysowania.

Tropikalny ptaszek dziwo oraz inne niezwykłe stworzenia pojawiły się w naszym życiu razem z zestawem dokumentów BBC pt: "Planeta Ziemia". Cudowronek potrafi migiem zmieniać swój niepozorny codzienny wygląd na godową galę. Na widok samiczki przeistacza się w pierzasty wachlarz z deseniem w postaci wielkiej kolorowej buźki z oczami i uśmiechem. Owa metamorfoza bardzo przypadła do gustu Speediemu.

Cudowronek zamieszkuje odcinek serii o dżunglach. W części o morzach pojawiają się stworzenia, które zrobiły wielkie wrażenie na obu Kotach Psotach. Widok sportretowanego później przez Speediego węża morskiego spowodował, że Bubu pierwszy raz w swoim życiu usiadł przed telewizorem.
- Oooooooooo! -  Bubu wskazywał palcem węża szukając u mnie potwierdzenia, że też widzę to pasiaste cudo.

- Pokażę ci super moment. Tylko jest taki bardziej mięsożerny. - Speedy zrobił przepraszającą minę i zabrał się za przewijanie.
Po chwili zafascynowani oglądaliśmy wielkiego żarłacza białego polującego na fokę. A przed nami były jeszcze odcinki o górach, pustyniach, jaskiniach, biegunach...

***
"Planeta Ziemia", BBC, 13xDVD

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza