poniedziałek, 21 marca 2011

Tort naleśnikowy

- Pettson powrócił?
- Yhmm - Szwed uśmiechnął się od ucha do ucha i kontynuował czytanie historii o wszędobylskim kocie i zwariowanym staruszku. Tata Kotów Psotów ochoczo modulował głos przy dialogach delektując się szwedzkimi nazwiskami bohaterów.

Speedy wiercił się na sofie w poszukiwaniu idealnej pozycji do słuchania bajki. W końcu jego głowa znalazła się na siedzeniu sofy a wyciągnięte do góry nogi oparły się o ścianę. Bubu w tym czasie przecierał szybę balkonową kawałkiem papieru. Chwilowa rezygnacja z biegania i wspinania się na meble świadczyła o wielkim skupieniu na lekturze.

Przypomniała mi się epoka Pettsona w naszym życiu, która trwała mniej więcej między czwartymi a piątymi urodzinami Speediego. Pozostały po niej wszystkie dostępne w Polsce tomy serii Svena Nordqvista oraz niepożyczalne znajomym filmy ze ścieżką dźwiękową w języku kucharza z Muppetów. Myślałam, że zbiory te będą leżeć odłogiem dopóki mniejszy Kot Psot nie osiągnie wieku przedszkolnego. Ale skoro Bubu już teraz lubi słuchać bajek a Speedy nadal uważa, że Pettson jest fajny, to trzeba to uczcić tortem naleśnikowym!

***
Sven Nordqvist, książki o Pettsonie i Findusie, Media Rodzina

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza